Понеділок, 17.12.2018, 18:18
Вітаю Вас Гість | RSS

Старосанжарський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Оксани Мешко Малоперещепинської сільської ради Полтавської області

Гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія
Форма входу
Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Підрічники
МОН України
Педагогічна преса
Педагогічна преса
Освіта.ua

Звіт директора школи

Відповідно до Положення про загальноосвітній навчальний заклад кожного року директор школи звітує про свою діяльність.

Старосанжарський заклад загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів імені Оксани Мешко протягом 2017-2018 навчального року продовжив роботу з реалізації Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства» та реалізації проекту розвитку школи.

Як директор школи у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора школи, законодавством Украї­ни, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

На виконання статті 35 Закону України «Про освіту», статті 6 ЗУ «Про загальну середню освіту», статті 19 ЗУ «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 року №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», наказу Держкомстату України від 06.11.2007 року №406 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження №77-РВЕ «Звіт про кількість дітей шкільного віку» було організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного та дошкільного віку, які проживають у мікрорайоні закладу. Усі діти охоплені навчанням.

Упродовж 2017/2018 навчального року робота педколективу була спрямована на упровадження компетентнісного підходу до навчання та виховання учнів.

Велика увага у школі приділяється включенню всіх дітей у навчально-виховний процес. Станом на 1 вересня 2017 р. до 1-го класу були залучені всі діти, яким виповнилося 6 років.

На початок навчального року було 100 учнів, на кінець І семестру – 99. Лише показники високого рівня мали 7 учнів, високого та середнього – 23 учні.

Якісний показник навчання за результатами оцінювання за І семестр становить 45% у початковій школі, 18% - у базовій, 22,5% - у старшій, по школі – 30%.

У порівнянні з минулим навчальним роком кількість переможців та призерів районних предметних олімпіад залишилась незмінною – 14.

У 2017-2018 н.р. проходив чергову атестацію 1 педпраціавник – Яковенко О.М. На належному рівні був проведений творчий звіт вчительки початкових класів Яковенко Олени Миколаївни в ході семінару для вчителів початкових класів району «Реалізація інтегрованого підходу в початковій освіті в контексті Концепції нової української школи», який відбувся на базі школи 13 жовтня 2017 року. Учитель-методист продемонструвала відкритий інтегрований урок з природознавства й образотворчого мистецтва в 1 класі «Ми нащадки славних козаків» та годину спілкування «Посвята в козачата». За наслідками атестації Яковенко О.М. підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та звання «учитель-методист».

Аналіз підсумків методичної роботи показав, що вона була спрямована на створення інформаційних, науково-методичних, організаційно-педагогічних умов для професійно-особистісного зростання педагогів, удосконалення навчально-виховного процесу, якості знань та вмінь учнів, утвердження компетентнісного підходу.

На засіданнях проблемного семінару, що проводились за планом, було розглянуто методологічні засади формування 10 ключових компетентностей нової української школи, компетентнісний підхід до навчально-виховного процесу як складову підготовки до оцінювання PISA, проведено панораму уроків із реалізацією наскрізних змістових ліній в основній школі: "Екологічна безпека та сталий розвиток", "Громадянська відповідальність", "Здоров'я і безпека", "Підприємливість та фінансова грамотність". (Керівник семінару Дзюбан Л.О.)

На засіданні педради «Формування ключових компетентностей школяра – основа нової української школи» окреслено основні напрямки роботи колективу з реалізації методичної проблеми.

У школі використовуються інноваційні технології у навчально-виховному процесі та управлінській діяльності.

Щодо самореалізації учнів 4-11 класів у спортивній, естетичній, екологічній, громадській сферах, то окремі з них добились вагоміших результатів, ніж у минулому навчальному році. На жаль, у звязку з реорганізацією методичного кабінету як координатора знизилась участь школярів у міжнародних та всеукраїнських предметних конкурсах «Кенгуру», «Левеня», «Лелека», «Колосок», «Соняшник».

Традиційно протягом 2017-2018 навчального року в школі були проведені такі заходи: свято першого та останнього дзвоника, свято до Дня учителя, вечір посвяти у старшокласники та осінній бал, прощання з Букварем, свято Гумору, свято-прощання з початковою школою. Основним завданням, яке стоїть перед педагогічним колективом є любов до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей , та формування почуття патріотизму. Цьому сприяли проведення таких форм роботи: спортивно-патріотичні змагання до Дня українського козацтва «Козацькі розваги» (Забічук В.В.), свято для учнів 1-4 класів «Козачата» (Яковенко О.М.), уроки пам’яті «З присвятою замордованим голодом…» (до Дня пам’яті жертв Голодомору в Україні, класні керівники 5-11 класів), конкурс-виставка виробів із природного матеріалу до дня визволення Полтавщини від фашистських загарбників (Левадна Я.Г., Ітякіна В.Г.), виховні години та години спілкування на тему: «Наш дух не зламати, свободу не вбити», до Дня Соборності України «Україна – соборна держава», до Дня пам’яті героїв Крут «Крути – символ українського патріотизму», «Людина починається з добра» (на виконання Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів), до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав «Час і досі не загоїв рани…»,до Дня пам’яті історії та культури, до Дня Європи «Україна – держава європейська» (класні керівники 5-11 класів); систематично організовуються тематичні виставки літератури в бібліотеці, перегляд відеофільмів та презентацій до вшанування героїв Революції Гідності, конкурс малюнків, флешмоби до Дня Миру, лінійки пам’яті, тематичні композиції та перегляд відеофільмів про ЧАЕС, Другу Світову Війну та Небесну Сотню; участь в районних та всеукраїнських акціях «Запали свічу» - до дня пам’яті жертв Голодомору, «Зі святом, ветерани» - до Дня Перемоги, «Турбота» та «Як живеш, ветеране?» - до Дня людей похилого віку, участь у волонтерських акціях «Святий Миколай воїнам-захисникам», «Великодній кошик воїнам АТО»

Для пропаганди та профілактики здорового способу життя шкільна президентська служба спільно з вчителями та класними керівниками щорічно проводять відкриття Олімпійського тижня та Малих Олімпійських ігор, день здоров’я, місячники чистоти та благоустрою, місячник «Увага! Діти на дорозі!», конкурси малюнків «Пожежна безпека очима дітей» та «Охорона праці очима дітей", акції «Опале листя», «Посади дерево» та «Кролик».

Учні нашої школи є постійними учасниками різноманітних районних та Всеукраїнських конкурсів. Цього року команда агітбригади «Імпульс» були нагороджена грамотами відділу освіти за ІІІ місце в конкурсі літературно-спортивних міні-композицій «Молодь обирає здоров’я» та ІІ місце в конкурсі тематичних фотографій. Команда «Еколог» стала лауреатом районного конкурсу екологічних агітбригад.

Наші школярі Марененко Аліна (6 кл.) та Ландар Вікторія (3 кл) стали призерами районного етапу ХІ Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості «Загадкове життя домашніх тварин»; Карпенко Ян (1 кл.) та Антонь Ангеліна (4 кл.) нагороджені грамотами відділу освіти за участь в конкурсі «Новорічна композиція», Наріжний Владислав (7 кл) отримав диплом Департаменту освіти і науки Полтавської області за ІІІ місце та грамоту Міністерства освіти і науки України за ІІ місце в конкурсі «Вода – джерело життя», аналогічні нагороди за ІІІ місце в цьому конкурсі отримала Павелко Анна. Антонь Василь одержав диплом за ІІІ місце в двох номінаціях «Писанкарство» та «Лозоплетіння» конкурсу «Чарівний світ природи», диплом за І місце в номінації «Вироби з природніх матеріалів» цього ж конкурсу здобула Антонь Ангеліна.

Спортивні команди нашої школи є учасниками різноманітних спортивних змагань, як зональних, так і районних. В цьому році спортсмени мають такі результати: крос – VIII місце, міні-футбол (хлопці) – VI місце, баскетбол – IV місце, волейбол (хлопці) – VI місце, шахмати – VII місце, міні-футбол (хлопці) – , шашки – , легка атлетика – .

Всі проведені заходи та матеріали до них висвітлюються на сайті школи.

У 2017/2018 навчальному році було виділено депутатським корпусом Старосанжарської сільської ради бюджетні кошти на суму 100.000 грн. + бюджетні 270.000 на капітальний ремонт покрівлі, а також на ремонт приміщень та поповнення матеріально – технічної бази школи:

 • поточний ремонт та утримання школи – 18.000 грн.;
 • придбання комп’ютерів – 137.000 грн;
 • меблі для комп’ютерного класу – 9,988 грн.
 • заміна вікон на енергозберігаючі – 12.000 грн.;
 • придбання меблів – 4.365 грн.;
 • придбання стендів – 6.600 грн.;
 • придбання принтеру для кабінету виховної роботи – 5.500 грн;
 • придбання колонок для кабінету виховної роботи – 780 грн.;
 • придбання телевізората принтера для інклюзивного класу – 10600 грн;
 • придбання державної символіки, стендів - 9800 грн.;
 • придбання напівм’яких стільців – 4365 грн.;
 • плитки для підлоги в їдальні – 11000 грн.

Окрім грошової допомоги учням школи, упродовж навчального року ПП «Ворскла» в особі Костюченко Л.Г. надавало транспортні послуги для підвозу дітей на районні заходи, новорічні подарунки, премії відмінникам; ТОВ «Аршиця» - новорічні подарунки, подарунки першокласникам, транспорт для поїздки на екскурсії до м. Полтава. Батьки надають допомогу у вигляді ремонтних робіт.

Упродовж 2017/2018 навчальному році у школі відсутня заборгованість по виплаті заробітної плати. Здійснена своєчасна виплата відпускних, матеріальна допомога на оздоровлення. Технічний персонал отримує доплату за шкідливі умови праці.

Для успішного початку нового 2018/2019 навчального року необхідно забезпечити:

 • обладнання 1 класу за новими стандартами;
 • ремонт із заміною дверей 3 класу;
 • виготовлення гратів у комп’ютерний клас;
 • заміна тамбурних дверей;
 • промивка системи опалення та придбання потужнішого насосу для циркуляції води у системі опалення;
 • заміна та фарбування підлоги у спортивному залі;
 • побілка приміщення школи ззовні;

У 2017/2018 навчальному році було організоване повноцінне, безпечне та якісне харчування дітей (замовлення та прийняття безпечних і якісних продуктів харчування та продовольчої сировини в необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології виготовлення страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку, виконання норм харчування, наявність сертифікатів якості тощо) за рахунок бюджетних коштів. Гарячим харчуванням було охоплено всіх учнів школи. 17 дітей пільгових категорій були охоплені безкоштовним гарячим харчуванням.

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, які навчаються в школі, проводиться згідно з чинним законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кіль­кість дітей у них становить:

 1. діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування – 5.
 2. діти із багатодітних сімей – 33.
 3. діти – напівсироти – 3.
 4. діти із малозабезпечених сімей – 0.
 5. діти на інклюзивному навчанні – 5.
 6. Діти учасників АТО – 6.

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги ад­міністрації школи. Для них була організована участь у таких заходах:

 • участь у новорічних заходах із подарунками;
 • подарунки до нового навчального року за кошти спонсорів, районних організацій та сільської ради;
 • відпочинок в пришкільному дитячому таборі «Барвінок».
 • участь в районних святкових заходах.

Деякі діти пільгових категорій за кошти сільського бюджету мали змогу оздоровитися в дитячих оздоровчих таборах державного значення («Антей», «Орлятко» та інших). Також за бюджетні кошти діти учасників АТО, діти з особливими потребами та діти позбавлені батьківського піклування щоденно отримували безкоштовне гаряче харчування в шкільній їдальні. З опікунами дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського пі­клування, підтримувався постійний зв'язок класних керівників, адміністрації школи.

Із учнями школи перед та після канікул проводились цільові інструктажі та фіксувались у журналах реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, закріплені за кожним класним керівником, учителем – предметником та в кожному кабінеті та спортзалі.

Перед осінніми, зимовими, весняними та літніми канікулами проводились єдині уроки з безпеки життєдіяльності учнів. На сторінках класного журналу «Бесіди з безпеки життєдіяльності» записувалися відповідні бесіди.

Кожним учителем – предметником проводився інструктаж перед виконанням завдання лабораторної або практичної роботи, зміною видів на уроках праці, фізичної культури, які фіксувалися в класних журналах.

Своєчасно проводилися інструктажі з дітьми перед виїздом за межі школи: змагання, олімпіади, конкурси, а також перед проведенням позакласних та позашкільних заходів.

Класні керівники щотижня проводили профілактичні бесіди щодо запобігання дитячого травматизму. Проводилися додаткові позапланові бесіди за фактами нещасних випадків з учнями в школі, учнями району, які фіксувалися в класних журналах.

 

Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz