Якщо на землі є пекло…
«...Люди не повинні забувати скорботні сторінки історії людства» Малі Фрітцу (колишня ув’язнена фашистського концтабору)
Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів (International Day of Fascist Concentration Camps Prisoners Liberation) відзначається 11 квітня. Цю пам'ятну дату встановлено за рішенням Організації Об'єднаних Націй 11 квітня тому, що саме в цей день у 1945 році в'язні концтабору Бухенвальд ("Буковий ліс"), довідавшись про наближення американських військ, підняли збройне повстання. Також 11 квітня були звільнені в’язні фашистського концтабору «Дора», 22 квітня звільнені в’язні «Заксенхаузена», 29 квітня – «Дахау», 30 квітня – «Равенсбрюка», потім – «Освенцим» і «Майданек», «Маутхаузен» і «Штутгоф». У 1945 році вийшли на волю 530 тисяч чоловік. Близько 250 тисяч із них були колишні радянські громадяни. Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. Багато «таборів смерті» знаходились на окупованій території Польщі: Треблінка, Бельцек, Собібор, Майданек, Освенціум.
До Міжнародного Дня визволення в’язнів фашистських концтаборів у школі було проведено ряд заходів: лінійка памяті, на уроках історії учні 7-9 класів розглянули питання про визволення 11 квітня 1945 р. в’язнів фашистських концтаборів Бухенвальд і Дора та переглянуто відеофільми про ці події (https://www.youtube.com/watch?v=DUQV6mdsHtk, https://www.youtube.com/watch?v=Mh20S4udiqk ), учням 5-6 класів було представлено історико-документальний медіа-огляд «Фашистські табори смерті – геноцид проти людства». Також були проведені інформаційні хвилинки «Якщо на землі є пекло…», бесіди «Фашистські табори смерті» та виховні години «Уроки пам`яті людської».
Головне, щоб це більше не повторилося. Пам`ятаймо!
|