Вівторок, 07.01.2025, 17:16
Вітаю Вас Гість | RSS

Старосанжарський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Оксани Мешко Новосанжарської селищної ради Полтавської області

Меню сайту
Гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія
Форма входу
Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Підрічники
МОН України
Педагогічна преса
Педагогічна преса
Освіта.ua

Головна » 2018 » Жовтень » 16 » Козацький край за порогами
07:03
Козацький край за порогами

18 вересня учні нашого освітнього закладу відвідали славний козацький край. Під час оглядової екскурсії по м. Запоріжжя ми познайомитися з історією та сьогоденням Запорізького краю. Побували в різних цікавих куточках міста: ДніпроГЕС, дніпровські пороги, найдовший проспект у Європі, унікальна архітектура «конструктивізм», цегляні будівлі менонітських колоній і старого Олександрівська, монументальні пам'ятники та скульптури різних епох, види на Дніпро, мости.

Оригінальним і дуже цікавим виявився музей «Ретро автомобілів», представлений унікальною колекцією раритетних авто. Та й саме місто з його сучасними площами й розкішними фонтанами, величними пам’ятниками та різноманітними клумбами справляє приємне враження.

Для нас – романтиків Запоріжжя приготувало цікаву прогулянку на теплоході по р. Дніпро навколо Хортиці.

Неможливо уявити Запоріжжя без острова Хортиці – колиски українського козацтва, що зародилося тут приблизно 500 років тому. Історичні джерела свідчать про заснування на острові першої Запорозької Січі – легендарного військового форпосту захисників українських земель. Нині цей острів і прилеглі до нього скелі входять до складу Національного заповідника «Хортиця». За зразком майже усіх Січей тут побудована реконструкція Січового комплексу, що складається з двох частин – внутрішнього Кошу, де зосереджені головні січові об`єкти, та ремісничо-торгового передмістя: корчма, шинки, крамниці, грецька хата. Важливою частиною всього Січового комплексу на острові Хортиця були фортифікаційні споруди, вали та рови, вежі, січові майдани та храми, курені, військова канцелярія, будинок Кошового отамана, скарбниці, січова школа, пушкарня та пороховий погріб.

Поринути в атмосферу славних козацьких часів допоміг самобутній кінний театр «Запорізькі козаки». Це фольклорно-етнографічний ансамбль, що займається постановкою захоплюючих вистав для місцевих жителів і гостей міста. Актори виконували різні гімнастичні та акробатичні вправи – ​​вольтіжіровки. Постановка включала елементи джигітів-трюків на конях. Це все виконувалося у вигляді ігор і змагань. Для вистав кінного театру підбираються породисті скакуни, козаки одягаються в національні костюми, використовують середньовічну зброю. І, звичайно ж, на національних українських інструментах виконується народна музика. Під час виступу «Запорізьких козаків» здалося, що ми поринули в далекі часи, коли січовики тренували свої навички верхової їзди.

Звичайно ж, переповнені емоціями та враженнями від навчальної екскурсії здобувачі освіти збагатилися новими знаннями про козацький край, що знаходиться за порогами Дніпра.

Переглядів: 388 | Додав: oksana | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz