Вівторок, 07.01.2025, 16:41
Вітаю Вас Гість | RSS

Старосанжарський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Оксани Мешко Новосанжарської селищної ради Полтавської області

Меню сайту
Гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія
Форма входу
Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Підрічники
МОН України
Педагогічна преса
Педагогічна преса
Освіта.ua

Головна » 2018 » Жовтень » 16 » Європейський день боротьби із торгівлею людьми
11:37
Європейський день боротьби із торгівлею людьми

Боротьба з торгівлею людьми визначена одним із пріоритетних напрямків діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини.

У 2007 році день 18 жовтня Європейський парламент визначив як Європейський день боротьби з торгівлею людьми. І вже 12 років поспіль європейська спільнота підтримує ініціативи людей доброї волі щодо поширення інформованості про таке ганебне й злочинне явище сучасності як торгівля людьми.

Україна приєдналась до впровадження міжнародних стандартів і принципів у цій сфері, ратифікувавши у 2010 році Конвенцію Ради Європи про боротьбу з торгівлею людьми.

Щороку 18 жовтня європейці закликають людство солідаризувати зусилля щодо протидії небезпеці, від якої потерпають перш за все жінки, діти, молодь. Обізнаність і небайдужість людей щодо цього найсерйознішого злочину проти людства допомагає мінімізувати ризики потрапляння людей до тенет торгівців людьми. Тому залучення якомога більшої кількості людей до просвітницьких акцій – найдієвіший спосіб боротьби із торгівлею людьми.

Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.

За період з 1991 року по 2018 рік в Україні за даними Міжнародної організації з міграції від торгівлі людьми постраждало понад 230 000 українців.

Україна здебільшого була країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах Україна є також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Воєнний конфлікт, який вибухнув в Україні, як і в аналогічних ситуаціях в інших країнах, сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах.

Складне матеріальне становище громадян спонукає їх до пошуків заробітку за межами України, де в міру своєї необізнаності вони теж можуть стати жертвами торгівлі людьми.

Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.

За даними Групи експертів Ради Європи з питань боротьби з торгівлею людьми (ҐРЕТА), в Україні відбувається значне зростання кількості випадків торгівлі людьми з метою трудової експлуатації. Серед осіб, які постраждали від торгівлі людьми, збільшується кількість осіб чоловічої статі, значною залишається кількість неповнолітніх. Також для України залишається актуальною проблема сексуальної експлуатації дітей. Кількість неповнолітніх осіб, які надають в Україні сексуальні послуги за плату, сягає 15 тис.

Отже, аналіз ситуації щодо торгівлі людьми в Україні доводить, що складна економічна ситуація в країні та брак можливостей працевлаштування спонукає значну частину населення до виїзду зі свого регіону, часто за кордон, у пошуках прибуткової діяльності, адже особи у складній економічній ситуації можуть прийняти майже будь-яку пропозицію без обговорення деталей працевлаштування, яку отримують із неперевірених джерел, що часто робить їх легкою здобиччю для торговців людьми.

Якщо Ви потрапили в ситуацію, коли:

- Вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши Ваші документи;

- Вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;

- Вас примушували відробляти неіснуючі борги;

- Вас втягнули в злочинну діяльність щляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що ви стали жертвою торгівлі людьми.

Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога в працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, у тому числі й одноразова матеріальна виплата.

18 жовтня цього року в обласних центрах України, а також в усіх містах, де функціонують управління/відділи соціального захисту населення, а 20 жовтня – в м. Києві – буде організовано вуличну акцію «Хода за свободу», основна мета якої – інформувати громадян про існування проблеми торгівлі людьми, основні форми та способи втягнення в експлуатацію, передусім – у трудову.

Трудова міграція – сфера найбільших ризиків, пов’язаних із потраплянням у ситуацію торгівлі людьми.

Молодь Полтавщини підтримує ініціативу організаторів акції протистояти трудовій експлуатації й 18 жовтня здобувачі освіти нашого закладу візьмуть участь у заході.

Врятуймо наших дітей від небезпеки, яку становить торгівля людьми!

 

Тетяна Шинкаренко, практичний психолог

Переглядів: 317 | Додав: oksana | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz