Вівторок, 07.01.2025, 17:08
Вітаю Вас Гість | RSS

Старосанжарський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Оксани Мешко Новосанжарської селищної ради Полтавської області

Меню сайту
Гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія
Форма входу
Календар
«  Травень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Підрічники
МОН України
Педагогічна преса
Педагогічна преса
Освіта.ua

Головна » 2020 » Травень » 13 » Домашнє насилля в умовах карантину
08:39
Домашнє насилля в умовах карантину

Домашнє насилля в умовах карантину: як зберегти сім'ю та спокій:

Упродовж багатьох років ми звикли до певного режиму життя. Він передбачає, що ми живемо за конкретним алгоритмом –  щоденним набором дій, які ми звикли виконувати «на автоматі», не замислюючись. Із початком карантину склалася така ситуація, коли в нас з'явився нарешті час побути на самоті. Але, як виявилось, ми цього не вміємо робити. У нас з'явилася можливість провести багато часу в колі родини. Однак батьки не знають, що робити з дітьми. Частіше виникають сварки. Родинне середовище зараз перебуває в стані ізоляції один з одним. Дітям і батьками складно бути багато часу на одній території разом. Діти їх дратують тому, що батьки не знають що з ними робити.

Кожному члену родини зараз складно по-своєму. У жінок багато сил та енергії забирає навчання разом з дітьми, дистанційна робота, приготування їжі, прибирання та інші рутинні справи. Однак, саме жінка, серед інших членів родини, вважається найбільш емоційно стійкою в стресовій ситуації, оскільки вона постійно зайнята домашньою роботою і завжди знайде чим зайнятися.

Психологи стверджують, що в умовах карантину чоловіки найменш захищені, їхня психіка страждає найбільше, оскільки завдання чоловіка – впливати на фізичний простір. Для нього це життєво важливо. Коли чоловік не здатний «принести мамонта», не може впливати на об'єктивний світ, якісь фізичні процеси поза межами його дому –  у нього починається період фрустрації: «а для чого я?», «а який від мене сенс?». Чоловіки мають підвищений рівень тривожності, особливо коли не мають можливості себе реалізувати.

Сьогодні діти, так само, як і дорослі, перебувають у напрузі, вони відчувають загальну тривогу від невизначеності, стану батьків, змін звичайного режиму та обмежень. Допоки немає розуміння та ясності цього питання, напруга посилюється.

Діти під час дистанційного навчання і перебування в домашніх умовах потребують батьківської підтримки, вони очікують від батьків психологічної допомоги.

Ідеально, якщо батьки намагаються бути в контакті зі станом дитини та її почуттями, чесно говорять про свої тривоги та відчуття.

Слід навчитися таким важливим речам, які слід зробити пріоритетними під час карантину:

 вміти зрозуміти і пробачити іншого члена сім’ї;

✔ поважати вибір вашої дитини;

✔ визнавати свою провину, якщо ви не праві;

✔ не розвивати конфлікт, бо кожна сварка віддаляє людей один від одного;

✔ не ображати дитину чи іншого члена сім’ї;

✔ взаємодопомога членам сім’ї.

Ніхто не знає, коли карантин скінчиться й усе стане на свої місця. У кожного зараз є свої тривоги й хвилювання. Нестабільний емоційний стан, хитке матеріальне становище, неналагоджені стосунки в сім’ях спровокували сплеск домашнього насильства. Психологи стверджують, що цей сплеск досить прогнозований. На карантині психологічна напруга зростає, а дістається всім, хто поруч.

Поради, які допоможуть співіснувати цілодобово в одному просторі, поважаючи межі одне одного:

1. Насамперед потрібно пам’ятати, що ця кризова ситуація не буде вічною, адже людство не раз переживало пандемії.

2. Щоранку, прокинувшись, казати собі якусь мотивуючу фразу. Або ще цікавіший варіант: домовитись з членами сім’ї, щоб кожен написав на окремих стікерах такі підтримуючі фрази; поскладати їх в коробку чи прозору посудину. І кожного ранку кожен собі витягатиме підтримуюче послання на день.

3. Зберігати авторство свого життя: планувати свій день, виходячи зі своїх потреб – це і спільний час з рідними, і час для свого задоволення (відновити хобі, вивчати іноземну мову, читати, дивитись фільми, слухати музику чи писати її та багато іншого); професійні завдання, коли працюєш у режимі онлайн.

4. Фізична активність (зараз вона просто необхідна!). Вчені довели, що фізичні вправи чи ранкові/вечірні прогулянки підтримують наш психологічний і емоційний стан, і тим самим зводять до мінімуму виникнення депресії та надмірної тривоги.

5. Розподілити між собою обов'язки. Особливо це стосується сімей, де є діти. Не забувайте про те, що дітям потрібна ваша підтримка. Адже навчання перейшло в режим онлайн і не всім дітям вдається самотужки опрацьовувати новий матеріал, окрім цього, вони звикли до активності, відвідували різноманітні гуртки і просто гуляли з друзями. Намагайтеся проговорити і навіть прописати обов’язки. В кожного тоді буде своя відповідальність, повага до іншого. Це допоможе знімати навантаження на одну людину і згуртовувати вашу сім’ю.

6. Для збереження доброго партнерського стосунку не забувайте про слова вдячності, підтримки, компліменти. Можна спільно переглядати фото чи відео з сімейних подій, поїздок. Дозвольте собі мріяти, обговорюйте майбутні плани. В такий спосіб ви зможете переключати свою увагу на позитив, отримуючи радість та ресурс.

7. Домовитися про час, який можна проводити як заманеться, щоб звільнятися від зайвого напруження. Дозволити собі трохи відпочити.

8. Домовитися про правило «стоп» – якщо хтось відчуває тривогу, то може просто сказати «стоп» і таким чином зупинити напругу, що зростає в тій чи іншій ситуації.

 Карантин – це не відпустка, а стрес, який деякі сім'ї можуть не витримати. Якщо стосунки в сім'ї були доброзичливими до карантину, то карантин їх тільки зміцнить. Нам усім доводиться частіше вирішувати конфлікти і більше розмовляти один з одним, якщо ми вміємо це робити. Якщо ж стосунки в сім'ї лише здавались доброзичливими, то зараз всі слабкі сторони стануть помітні і з цим потрібно щось робити. Хтось вирішувати розмовами, хтось психологічним, економічним тиском, а хтось, можливо, і фізичним. Якщо ви відчули страх за своє життя, постраждали чи стали свідком домашнього насилля, навіть в умовах карантину вам є куди звернутися, не мовчіть! Коло насильства потрібно розірвати!

Корисними можуть стати номери телефонів «гарячих ліній»:

- Національна гаряча  лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-005, або з мобільного 116-123 вона працює цілодобово;

- Дитяча «гаряча лінія», бо дуже багато питань виникає щодо оформлення відпусток, для того, аби забезпечити нагляд за дітьми, які перебувають на карантині. 0-800-500-225, 116-111 (з мобільного);

Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 1547;

Урядовий кол-центр 1545.

Переглядів: 293 | Додав: oksana | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz